Pečené krmivo


Tento postup zaručuje jemný přístup ke všem ingrediencím obsažených v krmivu a zaručuje udržení přirozených složek potravy v krmivu.

V krmivu Magnusson nepoužíváme žádné aroma stimulátory ani nenastřikujeme tukem. To lze ověřit tím, když vložíte ruku do extrudovaného krmiva máte ruku mastnou. Pokud ovšem vložíte ruku do krmiv Magnusson nic podobného Vám nehrozí.

Rozdíl mezi pečeným a extrudovaným krmivem:
Pečené krmivo je pečené v troubě za přiměřené teploty, která uchovává přírodní vitamíny, minerály a stopové prvky. Výhodou pečeného krmiva je, že se dá krmivo vyrábět z 100% čerstvých ingrediencí. Hlavě z čerstvého masa, nikoli masové moučky. Pečené krmivo po namočení nebobtná, tím zabraňuje torzi žaludku. To je velká výhoda tohoto krmiva hlavně u větších plemen, kde hrozí přetočení žaludku.

Extrudované krmivo je vařené ve vodě za vysoké teploty. Díky vysokým teplotám krmivo ztrácí přírodní vitamíny, které jsou nahrazovány umělými. Co se týče použitých surovin extrudované krmivo se vyrábí převážně z mouček, protože extrudéry nejsou schopny pojmout čerstvé suroviny ve 100% množství. Extrudovaná krmiva po namočení bobtnají. U obřích plemen, jako např. dogy vždy hrozí přetočení žaludku, proto by tito psi po jídle měli být v klidu.

Ptáte se, jak je možné, že tuto technologii požívá pouze pár firem na světě, mezi které patří právě Magnusson Pet Food?

Je to dáno především tím, že pečené krmivo v troubě je vhodné pro menší objemy výroby. Jedná se o proces výroby, který je limitován výrobní kapacitou za hodinu a také velmi náročný na výrobní prostory. Zatímco my vyrobíme 2000 tun ročně, velcí hráči na trhu vyrobí 30-60 000 tun ročně.